746
179457

KANDELABRAR, ett par, för tre ljus. Trol Frankrike 1800-talets andra hälft

Utropspris
4 000 SEK
355 EUR
374 USD
Klubbat pris
6 500 SEK

Mässing. Svängda bladornerade ljusarmar med dekor av vita oplinblommor. Urnformat skaft på rund fot. Höjd 48 cm.

Slitage, mindre dekordelar saknas.