Lain mukaan ostaja maksaa tästä taideteoksesta taiteilijapalkkion. Enimmäismaksu on 5 %. Mitä korkeampi myyntihinta, sitä pienempi prosenttiosuus. Lisätietoja tästä laista:
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS
Signerad Dardel och daterad 1930 Blyerts 61 x 47 cm.
Täydennyslista
Blyerts 61 x 47 cm.
Näyttelyt
Moderna Museet, Stockholm, "Nils Dardel", 30 januari - 3 april 1988.
Kirjallisuus
Karl Asplund "Nils Dardel" Del II, avbildad helsida sid 143.
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui
Bukowskis käyttää evästeitä sisäänkirjautumisen yhteydessä. Aktivoi evästeiden (cookies) käyttö verkkotunnukselle www.bukowskis.com ja yritä uudelleen.