Lain mukaan ostaja maksaa tästä taideteoksesta taiteilijapalkkion. Enimmäismaksu on 5 %. Mitä korkeampi myyntihinta, sitä pienempi prosenttiosuus. Lisätietoja tästä laista:
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS
Tämän tietokannan taideteokset ovat tekijänoikeudella suojattuja, eikä niitä saa kopioida ilman oikeudenhaltijoiden lupaa. Teokset kopioidaan tässä tietokannassa Bildupphovsrättin lisenssillä.
Signerad O Bonniér och daterad -79. Blandteknik med assemblage 156 x 106 cm. Monterad i plexiglaslåda.
Täydennyslista
Proveniens: Carl-Axel Valén, Stockholm.
Alkuperä - Provenienssi
Inköpt av konstnären i början av 1980-talet. Carl-Axel Valén, Stockholm.
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui
Bukowskis käyttää evästeitä sisäänkirjautumisen yhteydessä. Aktivoi evästeiden (cookies) käyttö verkkotunnukselle www.bukowskis.com ja yritä uudelleen.