Ei yhteyttä palvelimeen
87
272513

Helmer Osslund

(Ruotsi, 1866-1938)
Lähtöhinta
25 000 - 30 000 SEK
2 270 - 2 730 EUR
2 420 - 2 900 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tietoa ostamisesta
Helmer Osslund
(Ruotsi, 1866-1938)

Turbulent river

Signed Helmer Åslund and dated -99. Canvas laid down on panel 20 x 27.5 cm.

Uppklistrad på pannå. Sedvanligt slitage.

Täydennyslista

Ursprungligen gåva från konstnären till nuvarande ägares mormor. / Originally gift directly from the artist to the current owners grandmother.

Alkuperä - Provenienssi

Originally gift directly from the artist to the current owners grandmother.

 Piilota
 Näytä lisää

679A. Carl Larsson, "Skolgosse" (study for "Skolungdomens korum" at Ladugårdsgärde).
Lähtöhinta
15 000 - 18 000 SEK
Tämänhetkinen tarjous: