Ei yhteyttä palvelimeen

Jorma Hautala

(Suomi, Syntymävuosi 1941)
Jorma Hautala
(Suomi, Syntymävuosi 1941)

Jorma Hautala, "Maisema - liikahdus I".

A tergo sign. -90. Akryyli kankaalle, kiinnitetty levylle 270 x 120 cm.

Yleisvaikutelma hyvä.

Alkuperä - Provenienssi

Galerie Artek 1991.

Kirjallisuus

Näyttelyjulkaisu "Jorma Hautala: Teoksia 1966-1996", Porin taidemuseo 1966. Kuvattuna sivulla 75.

Muut tiedot

Rinnakkaisteos "Maisema - liikahdus II" kuuluu Ateneumin kokoelmiin.

Huutokauppa päättyi
Tarjottu
2 200
24 618
2 325
Lähtöhinta
5 000 - 7 000 EUR
Huutokauppa on päättynyt.
Pohjahintaa ei ole saavutettu
Tehdyt tarjoukset (4 tarjousta)
13. joulu 2020 13:41
2 200 EUR
9. joulu 2020 15:01
1 800 EUR
9. joulu 2020 4:53
900 EUR
27. marras 2020 17:16
800 EUR
Ajat ovat aikavyöhykkeen CEST mukaisia
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Lain mukaan ostaja maksaa tästä taideteoksesta taiteilijapalkkion. Enimmäismaksu on 5 %. Mitä korkeampi myyntihinta, sitä pienempi prosenttiosuus. Lisätietoja tästä laista:

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Tietoa ostamisesta
Kuvan käyttöoikeudet

Tämän tietokannan taideteokset ovat tekijänoikeudella suojattuja, eikä niitä saa kopioida ilman oikeudenhaltijoiden lupaa. Teokset kopioidaan tässä tietokannassa Bildupphovsrättin lisenssillä.