1167
98093

SEMIANTIK ISFAHAN. 413 x 309,5 cm.

Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
4 540 - 6 360 EUR
4 830 - 6 760 USD
Klubbat pris
110 000 SEK

Benvit botten med polykrom medaljong, hörnornament, palmett-, blom- och arabeskslingor. Rödbrunmelerad huvudbård med blom- och palmettrankor.

Ställvis något slitage, smärre fläckar. Sidorna med smärre skador och malskador samt obetydliga lagningar.

832. Pelle Swedlund, "Tiggaren från Concarneau".
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK