242
237312

SEMIANTIK BERGAMA troligen. 99 x 99,5 cm (längden 110 cm inklusive slätvävda avslutningar).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
545 - 727 EUR
580 - 773 USD
Klubbat pris
4 400 SEK

Röd botten med polykroma blommor, växter och medaljong. Flera smala bårder.

Något slitage, fläckar, lagningar. En slätvävd kortsida senare.

779. Lotte Laserstein, Tre självporträtt.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
15 000

14 000

13 000

15 000 SEK