"OEdipe et le Sphinx d'aprés Ingres"
Färglitografi, 1984, signerad med blyerts 102/150, tryckt av Arts Litho, Paris och med deras blindstämpel, utgiven av Éditions de la Différence, Paris. 117 x 86 cm, bladstorlek 127,7 x 90,1 cm.
Ljusa fläckar på bladets vänstra marginal. Färgerna bleknade.
Sabatier 18.