OKÄND KONSTNÄR, ett par, oljemålningar, den ena signerad A Berrand. 1800-talets första hälft.
Fältslag under Napoleonkrigen vardera 19,5 x 25 cm. Samtida förgyllda och bronserade ramar.
Slitage, krackelyrer. Smärre färgbortfall.
Direktör Arne Nilsson, Sandviken.