309
365896

VÄVD TAPET, gobelängteknik. 254 x 186 cm. Flandern omkring 1700.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 630 - 5 450 EUR
3 870 - 5 800 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Verdure - Polykromt landskap med stort träd, fågel och blommor vid vattendrag. I fonden en bergsby. Mörkbrun bård med blomranka.

Reducerad. Slitage, något smutsig, fläckar, lagningar, ivävningar, skador, bristningar. Två hörn omändrade.

797. Lotte Laserstein, Petra med docka - konstnärinnans guddotter.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK