"Vers la gauche"
Etsning, färgakvatint och karborundum, 1968, signerad med blyerts H.C., tryckt av Arte Adrien Maeght, utgiven av Maeght, Paris. 62 x 82,5 cm, bladstorlek 73 x 104,1 cm (Mandeure).
Något gulnad, hanteringsveck i vänstra och högra marginalen, smärre fläckar. Små hål och repor.
Dupin 461.