293
499198

Bert Stern

(USA, 1929-2013)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 360 - 1 820 EUR
1 450 - 1 930 USD
Klubbat pris
24 000 SEK
Bildrättigheter

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Bert Stern
(USA, 1929-2013)

"Marilyn Monroe, crucifix II", 1962.

Signerad Bert Stern och numrerad 22/62. Även signerad Bert Stern och daterad 2012 a tergo. C-print, bildyta 27,7 x 28 cm

Proveniens

Inköpt direkt från fotografen.

826. Bruno Liljefors, Skymningslandskap med sträckande svanar.
Utropspris
400 000 - 500 000 SEK
400 000

390 000

380 000

370 000

360 000

350 000

400 000 SEK