Signerad med monogram. Utförd 2008. Akvarell 74 x 55 cm.
Utställningar
Sara Meltzer Gallery, New York, "Yankee Rose", 10 januari - 9 februari 2008. Galleri Magnus Karlsson, Stockholm, "The Last Day", 19 mars - 14 april 2009.