379
563673

JOHAN ROHDE, bricka, Georg Jensen, Köpenhamn 1933-44, sterling,

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 730 - 3 180 EUR
2 900 - 3 380 USD
Klubbat pris
55 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

svenska importstämplar. Design nr 251B, oval form, kantbordyr, handtag med elfenben. Längd 51 cm, vikt 1880 g.

235. Lövformade fat, ett par, porslin. "Flora Danica", Royal Copenhagen, Danmark, 1900-tal.
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
10 000

9 500

9 000

8 500

8 000

7 500

7 000

10 000 SEK