"Elephant Journey to Water, Ambroseli, 2008"
Signerad Nick Brandt och numrerad 22/25. Archival pigment print, bildyta 40 x 78,5 cm.
Inköpt direkt från fotografen av nuvarande ägare.
Nick Brandt, "On this Earth. A Shadow Falls", 2010, avbildad uppslag sid 172-173.