207
562562

SERVIS, nio delar, kompaniporslin, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 820 - 2 270 EUR
1 930 - 2 420 USD
Klubbat pris
100 000 SEK

Dekor i famille rose i form av fasanpar i landskap. Bestående av terrin med lock och fat, två fat samt sex mattallrikar.

Smärre nagg och spricka. Kantlagningar.

644. Fritz Klimsch, Vilande kvinna med turban (på strand).
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
36 000

36 000 SEK