ASK med LOCK samt INSATS, emalj på koppar. Qingdynastin troligen sent 1700-tal.
Dekor av apa, fåglar, hjort och insekter i landskap mot heltäckande blå botten med dekor av fjärilar och bladverk. Insats med olika fack. Diameter 27. Höjd 17 cm.
Sprickor och retuscher och lagningar.