988
538409

ANTIK KIRMAN LAVER. 586 x 385 cm.

Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 130 - 3 580 EUR
3 310 - 3 780 USD
Klubbat pris

Benvit botten med stor polykrom medaljong, hörnornament och blommönster. Smal benvit huvudbård med tät blomranka. Sex sekundärbårder.

Något ställvis hårt slitage, smutsig, fläckar, smärre skador, lagningar och malskador, ställvis påmålad och fälld. Långsidorna och en kortsida med trampveck och smärre skador.