"HERITIERS, GRECE",1963
Signerad William Klein och daterad 1982 på etikett a tergo. Gelatinsilverfotografi, bildyta 23 x 34,3 cm.
Camera Obscura, Stockholm.
Collection Karin & Lars Hall.
Camera Obscura, Stockholm, "William Klein" 11 september - 10 oktober 1982.