258
723085

Douglas Kirkland

(Kanada, Född 1934)
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
5 450 - 6 360 EUR
5 800 - 6 760 USD
Klubbat pris
60 000 SEK
Bildrättigheter

Douglas Kirkland
(Kanada, Född 1934)

"Marilyn Monroe 1961"

Signerad Douglas Kirkland och numrerad 13/25. Archival Pigment Print, 135 x 92 cm. Upplaga 25 + 10 AP.

Proveniens

The PhotoGallery AB, Halmstad.

Certifikat signerat Douglas Kirkland och daterat 15 oktober 2014 medföljer.

780. Lotte Laserstein, Landskap från Nordtyskland.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK