263
786904

VAS, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
908 - 1 360 EUR
966 - 1 450 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i famille rosefärger och guld föreställande olika palatsscener från hovlivet samt runt sidorna mytologiska fabeldjur, människor, antikviteter och växter. Höjd 40 cm.

Obet slitage.

828. Per Ekström, Landskap med läsande dam.
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK