435
742918

MATTA. Antik silke Heris. 177 x 146 cm.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 820 - 2 730 EUR
1 930 - 2 900 USD
Klubbat pris
36 000 SEK

Benvit botten med en stor terrakottafärgad nisch, kolonner, vas och polykroma mytologiska djur. Benvit huvudbård med blomranka.

Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, fläckar, många revor, smärre lagningar, ställvis skör. Skadade sidor.

686. Ruth Milles, "Flitiga Kajsa".
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
19 000

18 000

17 000

16 000

15 000

14 000

13 000

12 000

11 000

10 000

19 000 SEK