"21 maj", 2012
Signerad Denise Grünstein och daterad 2012 och numrerad 25/25 a tergo. C-print, bildyta 119 x 95 cm.
Denise Grünstein, "59 buketter från min trädgård och lite till", 2007, avbildad på omslag.
Boken "59 buketter från min trädgård och lite till" medföljer verket.