112
984940

Carl Wilhelm Hartman, druvpokal/kalk, silver, Breslau (verksam 1706-1729).

Utropspris
20 000 - 22 000 SEK
1 820 - 2 000 EUR
1 930 - 2 130 USD
Klubbat pris

Förgylld, delvis fasetterad cuppa, med drivna bucklor, balusterformat ben och rund fot. Höjd 16 cm, vikt 168 gram.

561. Hänge/brosch i form av ett Andreaskors, 1800-tal.
Utropspris
150 000 - 180 000 SEK
115 000

115 000 SEK