Ur serien "Canaries", 2009
Signerad Carsten Höller och daterad 2009 och numrerad 16/24. Fotogravyr på Somerset 300 gr papper, bildyta 83 x 58 cm. Bladstorlek 108 x 78 cm.
Niels Borch Jensen Gallery, Copenhagen/Berlin.
Carsten Höllers serie "Canaries" består av 9 olika motiv.