219
1027575

MATTA, semiantik Anatolisk tülü, sannolikt Konya, ca 218,5 x 140 cm (samt kortsidorna med 7 respektive 4 cm slätväv).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
727 - 908 EUR
773 - 966 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Gulmelerad botten med stora blå stiliserade mönster samt ett litet ljusrött ornament.

Något slitage, smutsig, smärre fläckar och lagningar. En kortsida med smärre skador.

898. John Bauer Efter, Humpe.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK