Cartier Art Deco Vanity Case 18K guld med svart emalj och baguette- och rosenslipade diamanter.
inuti spegel, två separata lockförsedda fack och läppstiftshållare, mått 9.5 X 5.5 X 0.8 cm, total vikt 271 g. Signerat Cartier, numrerat 01074 och med franska stämplar
Emaljskador.