202
1131935

GALLERIMATTA, "Enfärgad BV", slätväv, ca 368 x 118 cm, signerad AB MMF BV

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
908 - 1 090 EUR
966 - 1 160 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström, BV står för beställaren). Vävd 2003 av Anna Håkansson. Grönmelerad botten.

Något slitage och smutsig, fläckar. Ställvis skadade fransar.

392. Gustaf Hamnqvist, kaffekanna, mästerstycke, silver, Borås 1788. Gustaviansk.
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK