150
1149137

SKÅL PÅ FOT, Älvdalen omkring år 1800, sengustaviansk.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 820 - 2 730 EUR
1 930 - 2 900 USD
Klubbat pris
38 000 SEK

Svart Rännås. Diam 30, höjd 22 cm.

Spräckt, nagg.

Proveniens

Lambohof, Östergötland.

544. Gaudy ett par örhängen med påhängen platina med odlade pärlor och runda briljantslipade diamanter.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK