261
1190790

Swedish Grace, spegel, Carl Johanssons möbleringsaffär, Stockholm 1930-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
727 - 908 EUR
773 - 966 USD
Klubbat pris
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60

Rektangulär form, ram fanerad i lövträ samt svärtat trä, i hörnen försilvrade medaljonger, brickmärkt Carl Johanssons Möbleringsaffär, höjd 92 cm, bredd 43 cm.

Mindre skador och lagningar.

145. Kandelabrar, ett par, för tre ljus, Stockholmsarbeten, 1800-talets början, Empire.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
24 000

22 000

20 000

19 000

24 000 SEK