343
1175005

Lysberg, Hansen & Therp, sideboard, Danmark, 1940-50-tal.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 730 - 3 630 EUR
2 900 - 3 870 USD
Klubbat pris
48 000 SEK
Om Cites
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60

Palisander, beslag och fotavslut av mässing, fronten med luckor och lådor, brickmärkt, höjd 89,5 cm, bredd 217 cm, djup 51 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage.

882. Julia Beck, Motiv från Carolles, Frankrike.
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
220 000

220 000 SEK