Bretonas
Signerad Ramos Martinez och daterad 1918. Blandteknik på papper 58 x 76 cm. Louis Stern har bekräftat äktheten på verket som kommer att inkluderas i den kommande catalogue raisonné över verk på papper utgiven av Alfredo Ramos Martínez Research Project.