Johan Fredrik Björnsdet, bägare med lock, silver, Stockholm 1811.
Delvis förgylld. Raka sidor, small fotband, livet med svisselerade girlanger med rosetter samt monogram och dateringar, i botten minnesmedalj. Locket med vriden hänkel samt infälld minnesmedalj. Stämplar även på locket. Höjd 16,5 cm, vikt 552 gram.