From the series "Days at Sea", 1974
Signerad Ralph Gibson och daterad 1974 och numrerad 3/25 a tergo. Gelatinsilverfotografi, bildyta 23,5 x 15,5 cm.
Castelli Graphics, New York.
Karin & Lars Hall Collection.
Ralph Gibson, "Days At Sea", 1974, avbildad på helsida.
Simone Philippi och Miles Barth (red), "Ralph Gibson, Deus ex Machina", 1999, avbildad på helsida sid 252.