333
1255175

Ralph Gibson

(USA, Född 1939)
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 820 - 2 730 EUR
1 930 - 2 900 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Bildrättigheter

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Ralph Gibson
(USA, Född 1939)

From the series "Days at Sea", 1974

Signerad Ralph Gibson och daterad 1974 och numrerad 3/25 a tergo. Gelatinsilverfotografi, bildyta 23,5 x 15,5 cm.

Proveniens

Castelli Graphics, New York.
Karin & Lars Hall Collection.

Ralph Gibson, "Days At Sea", 1974, avbildad på helsida.
Simone Philippi och Miles Barth (red), "Ralph Gibson, Deus ex Machina", 1999, avbildad på helsida sid 252.

492. Brosch platina med trappslipade smaragder och gammalslipade diamanter, W.A. Bolin sannolikt Moskva runt 1920.
Utropspris
400 000 - 425 000 SEK