104
1295460

Ingo Maurer

(Tyskland, Född 1932)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
727 - 908 EUR
773 - 966 USD
Klubbat pris
8 500 SEK
Bildrättigheter

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Ingo Maurer
(Tyskland, Född 1932)

"Birdie" taklampa, Studio Ingo Maurer 2000-tal.

Metall, röda elsladdar, gåsfjädrar och tolv lågspänningslampor, höjd ca 95 cm, diameter ca 55 cm.

Smärre slitage och smuts.

571. Diadem och ett par örhängen silver med paste, 1800-tal.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budgivningen avslutad
18 000

17 000

16 000

15 000

14 000

18 000 SEK