280
1313465

Taburett, 1920-30-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
908 - 1 090 EUR
966 - 1 160 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Taburett, 1920-30-tal.

Ben av mahogny med svärtade fötter, sits av betsat trä, höjd 40 cm, bredd 85 cm.

Saknar dyna, smärre slitage.

565. Kors silver och 14K guld med rosenslipade diamanter.
Utropspris
6 000 - 7 000 SEK
4 500 SEK