Slipad och förgylld dekor. Bestående av; 12 selterglas, höjd 9 cm. 16 vinglas, höjd 13,5 cm. 12 dessertvin, höjd 9,5-11 cm, snarlika, flaska med propp.
Nagg, flaskan med slitage.