112
1361584

Bordspendyl, Frankrike 1800-talets början, Empire.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 090 - 1 360 EUR
1 160 - 1 450 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
Chef Intag och försäljning Fine Art. Specialist antika möbler, konsthantverk och asiatisk keramik
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och patinerad brons. Dekor i form av en antikiserande kvinna, gripar samt palmettbårder. Emaljerad urtavla. Märkt " à Paris". Längd 28, bredd 12, höjd 45 cm. Pendel och nyckel medföljer

724. Carl Fredrik Hill, Kustlandskap, Luc-sur-Mer (mot la Falaise de Lion-sur-Mer).
Utropspris
500 000 - 700 000 SEK
560 000

540 000

520 000

500 000

480 000

460 000

440 000

420 000

400 000

380 000

370 000

560 000 SEK