226
1351723

Sked, silver, Nordeuropa, tidigt 1700-tal. Icke identifierade stämplar.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
363 - 545 EUR
386 - 580 USD
Klubbat pris
3 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

Dubbelsidig kerubknopp, delvis förgyllt och graverat blad, längd 15 cm, vikt 35 gram.

671. Caleb Althin, Porträtt av Pierre Louis Alexandre (Pettersson).
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK