305
1331192

Matta, semiantik Marockansk, ca 163 x 116-119 cm.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
363 - 545 EUR
386 - 580 USD
Klubbat pris
2 000 SEK

Orangemelerad spaljémönstrad botten med polykroma medaljonger och mörkbrunt fält med medaljong.

Något ställvis hårt slitage, smutsig, smärre fläckar och skador, smärre lagningar. En kortsida med smärre skador.

544. Gaudy ett par örhängen med påhängen platina med odlade pärlor och runda briljantslipade diamanter.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
14 000

14 000 SEK