Willem Andersson
(Sverige, Född 1980)
"Tear you hair and burn down your churches"
Signerad Willem Andersson och daterad 2015. Jesmonite och bränt trä, höjd 56 cm inklusive podie i trä.
Proveniens
Galleri Niklas Belenius, Stockholm.
Privat samling, Sverige.