Torrnålsetsning med aquatint och carborundum, signerad och numrerad 43/75. Utförd 1969. Tryckt hos Morsang, Paris, utgiven av Maeght, Paris. Arches. Bladstorlek 105,5 x 68,2 cm.
Proveniens
Ingemar Dahlbergs samling.
Dupin 514.