"Guerrillero Heroico, Ernesto 'Che' Guevara", 1960
Blekt dedikation och signatur. Även tydligt signerad Alberto Korda och daterad -90 a tergo. Silvergelatinfotografi, bildyta 16,5 x 25 cm. Bladstorlek 24 x 30 cm.
Direkt från fotografen till nuvarande ägare.