"Rebecka as Anonymous", 2004
Portfolio med 29 st dubbesidiga (spegelvända) pigment print. Signerad Miriam Bäckström och numrerad 2/6 på medföljande certifikat. Total upplaga 6 + 2 AP. Pigment print, varje blad 52 x 41 cm. Textilklädd box 56 x 44 x 5,5 cm.
Galerie Nordenhake, Berlin/Stockholm.