Benvit botten med blombuketter i gult, terrakotta, ljusgrönt, olivgrönt, blekrosa samt olika blå och bruna nyanser. Benvit huvudbård med blomställningar. Sekundärbårder med fiskar och fåglar jagandes varandra.
Obetydligt slitage och smutsig, smärre malskador.