Konturerat bräm, djup med dekor i underglasyrblått av figurscener med eleganta damer i palatsmiljö alternerande med växter. Diameter 33,5 cm. Height 15,5 cm.
Ifyllda nagg.
Proveniens
Property of a private Swedish Collection.