437
1505697

Tallrikar, åtta stycken, porslin. Royal Copenhagen, 'Flora Danica', Danmark, 1900-tal.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 820 - 2 270 EUR
1 930 - 2 420 USD
Klubbat pris
24 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Märkt med modellnummer 3550 samt en märkt 3546. Målad polykrom och förgylld dekor efter litterärt verk över den danska floran. Diameter 22,5 cm.

Obet slitage.

951. John Bauer, "Troll".
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
70 000

70 000 SEK