389
1543936

Cristos Gianakos

(USA, Född 1934)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 270 - 7 030 EUR
5 600 - 7 460 USD
Klubbat pris
65 000 SEK
Bildrättigheter

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Cristos Gianakos
(USA, Född 1934)

"Russian Roulette"

Signerad Chris Gianakos och daterad 5.13.09 a tergo. Pannå 168 x 117 cm.

Proveniens

Galleri Andersson/Sandström, Stockholm.

Utställningar

Galleri Andersson/Sandström, Stockholm. “Recent Work”. 17 juni - 18 augusti 2009.