Inred sommarhuset

Ge sommarhuset lite extra sommarcharm

Nu är det dags att njuta av sommarhuset och allt som hör därtill. Förnya med ett nytt matsalsbord, vintage-stolar, en trivsam soffa, unik keramik, eller varför inte föremål till köket såsom en ny servis eller eleganta glas? I Bukowskis temaauktion Inred sommarhuset kan du botanisera bland föremål av välkända och eftertraktade formgivare såsom Axel Einar Hjorth, Paavo Tynell, Mats Theselius med flera. Bjud på föremål med en personlig prägel och som får ditt sommarställe att kännas extra somrigt och ombonat.

155 föremål
Slagbord, Edsbyverken, 1900-talets mitt.
3d 19 tim
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Matbord, "Farm Table", USA, 1900-tal.
3d 19 tim
5 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Børge Mogensen, stol, "Windsor", FDR Möbler.
3d 19 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Ljusstakar, ett par, empirestil, 1900-tal.
5d 18 tim
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Trädgårdssoffor, ett par, tidigt 1900-tal.
3d 19 tim
3 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Sängbord, ett par, tidigt 1900-tal.
3d 16 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljuskrona, troligen Italien. 1900-talets mitt.
4d 16 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ove Feuk, byrå, Nordiska Kompaniet 1970-tal.
5d 18 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Slagbord, 1800-tal.
3d 19 tim
Slagbord, 1800-tal.
750 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Trädgårdsbord, tidigt 1900-tal.
3d 19 tim
800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Gunnar Larsson, "Herakles apoteus".
5d 18 tim
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bengt Hjertén, brickbord.
4d 20 tim
Bengt Hjertén, brickbord.
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Matta, Kelim, Afghan, 351 x 267 cm.
3d 19 tim
2 200 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Bord, omkring 1900.
3d 18 tim
Bord, omkring 1900.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Paul Hoff, skål, Kosta, signerad.
4d 21 tim
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Antonio Citterio, bord, "Gio", B&B Italia.
4d 20 tim
500 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Klaffbord, omkring 1900.
3d 18 tim
Klaffbord, omkring 1900.
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bänk, allmoge, 1700-tal.
4d 16 tim
Bänk, allmoge, 1700-tal.
400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Byrå, nyrenässans, omkring 1900.
3d 18 tim
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, 1800-talets första hälft.
3d 19 tim
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Kjell Engman, karaff, Kosta Boda.
5d 18 tim
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Rumsavdelare, Sverige 1900-talets mitt.
5d 18 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bokhylla, funkis, 1930-tal.
3d 18 tim
Bokhylla, funkis, 1930-tal.
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Väggskåp, "Stockholm", Engleson, samtida.
5d 18 tim
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Ljuskrona, 1900-talets andra hälft.
4d 20 tim
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Kryddställ, fajans. 1700-tal.
4d 20 tim
Kryddställ, fajans. 1700-tal.
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Väggspegel, sportstugemöbel, 1930-40-tal.
3d 19 tim
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Skrivbord, tidigt 1900-tal.
3d 17 tim
Skrivbord, tidigt 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa, Swedish Modern", 1940-tal.
3d 19 tim
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bänk, allmoge, 1800/1900-tal.
3d 19 tim
Bänk, allmoge, 1800/1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, 1930-tal.
4d 16 tim
Bordslampa, 1930-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Edward Hald, skål, Orrefors, 1926.
4d 16 tim
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Väska, Kurdisk, 61 x 43 cm.
4d 20 tim
Väska, Kurdisk, 61 x 43 cm.
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Postfack, omkring 1900.
3d 18 tim
Postfack, omkring 1900.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Dricksglas/snapsglas, 12 st, Rejmyre.
5d 17 tim
30 EUR
Utropspris
150 EUR
Josef Ekberg, urna, Gustavsberg 1930.
4d 21 tim
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Acke Åslund, Ryttare med hästar.
5d 18 tim
8 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Swedish Modern, vägglampett, 1950-tal.
5d 18 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Georg Jensen, förstoringsglas, silver, Danmark.
6d 18 tim
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
4d 16 tim
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK