LAPPONIA ÖRHÄNGEN 18K guld m 2 odlade pärlor ca 4 mm pärlor,design Björn Weckström 1968 "Vid källan", Finska stämplar
Total vikt 7,4 g. Längd och bredd ca 4 x 1 cm. Oirginal ask.
Obetydligt ytslitage.